Baykan Nayla Kombi Kullanım Kılavuzu

Baykan Nayla Kombi Kullanımı

A – OFF/RESET düğmesi ve YAZ – KIŞ fonksiyonları ile Baca Temizleme fonksiyonu
B – Kullanım suyu sıcaklık ayar düğmesi
C – Kalorifer devresi sıcaklığı ayar düğmesi
D – Manometre (basınç göstergesi)

1 – Güç Led’i
2 – Alev olduğunu gösteren Led
3-4-5-6-7-8 – Sabit Led’ler, ısıtma tesisatı sıcaklığını gösterir.  Eğer herhangi bir led yanıp sönüyor ise herhangi bir arızayı işaret eder.

Kombinin İlk Kez Yakılması : “A” ile işaretlenen düğmeyi çevirerek kombinin YAZ veya KIŞ modunda çalışması sağlanır. Eğer KIŞ fonksiyonu seçilir ise ısınmaya ya da sıcak kullanma suyuna her ihtiyaç duyulduğunda brülör otomatik olarak yanacaktır. Eğer YAZ fonksiyonu seçilir ise brülör sadece kullanma suyu talep edildiğinde yanacaktır.
“A” harfi ile işaretli düğmeyi çevirerek kombiyi YAZ moduna getiriniz.
Sıcak su musluğunu açınız, bu noktada kombi yanma konumuna geçer, eğer her şey doğru bir şekilde gerçekleşir ise 2 numaralı LED yanacaktır, bu LED alev var demektir, eğer brülörün yanması gerçekleşmez ise 8 numaralı LED yanıp sönecektir, bu yanmanın gerçekleşmediğine işarettir. Kombiyi bu durumdan kurtarmak için ve yakma döngüsünü tekrar etmek için “A” düğmesini bir anlığına OFF/R RESET pozisyonuna getirin ve tekrar YAZ fonksiyonu üzerine getirin.
DİKKAT: Kombi bloke durumunu işaret etmeden önce otomatik olarak yanma döngüsünü üç kez kendisi tekrar eder.

Kullanım Suyu Sıcaklığının Ayarlanması : Kullanım suyunun sıcaklığını seçebilmek için “B” ile işaretli düğmeyi dereceyi artırmak için saat yönünde dereceyi düşürmek için saat yönüne aksi istikamette çevirin, yapılan ayarlama gerek yaz, gerekse kış modunda çalışırken geçerliliğini koruyacaktır.

Kalorifer Tesisatındaki Suyun Sıcaklığının Ayarlanması : Kalorifer suyunun sıcaklığının ayarlanması için “C” ile işaret düğme dereceyi artırmak için saat yönünde, dereceyi düşürmek için saat yönüne aksi istikamette çevrilir, ısıtma tesisatındaki suyun o anki sıcaklığı 3-4-5-6-7-8 nolu ledlerin sıra ile yanmasından anlaşılır. Gerçekleştirilen ayarlama sadece kış modunda çalışırken geçerli olacaktır.

Bursa’da Baykan kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Uzman teknisyenlerimiz arızanın nedenini tespit ederek bir an önce çözüme kavuşturacaklardır.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara