Baykan Mars Kombi Kullanım Kılavuzu

Baykan Mars Kombi Kullanımı

A – RESET düğmesi
B – Kombi ON / OFF düğmesi
C – Isıtma suyu ON/OFF ve sıcaklık ayar düğmesi
D – Çeşme suyu ON/OFF ve sıcaklık ayar düğmesi
E – Manometre (basınç göstergesi)

1 – Kullanım suyu, Isıtma tesisatı sıcaklıklarını ve seçilen menü değerini gösterir. Eğer “E” harfi var ise arıza durumu gösterir.
2 – Kullanım suyu ve ısıtma tesisatının çalışıp çalışmama durumunu ve ayarlama yapıldığını (yanıp-sönerse) gösterir.
3 – Menü sayfalarını gösterir.
4 – Alev olup olmadığını gösterir.
5 – Alev miktarını gösterir.
6 – Teknik müdahaleye gerek olup olmadığını gösterir.
7 – Bloke olduğunu ya da yanmanın gerçekleşmediğini gösterir.

Kombinin İlk Kez Yakılması : “B” ile işaretlenen butona basarak ve kombinin YAZ veya KIŞ düğmesini çevirerek çalışması sağlanır. Eğer ISITMA fonksiyonu seçilir ise ısınmaya her ihtiyaç duyulduğunda brülör otomatik olarak yanacaktır. Eğer KULLANIM SUYU düğmesi açılır ise öncelikli kullanma suyu talep edildiğinde yanacaktır.
“D” harfi ile işaretli düğmeyi çevirerek kombiyi Kullanım Suyu moduna getiriniz. Sıcak su musluğunu açınız, bu noktada kombi yanma konumuna geçer, eğer her şey doğru bir şekilde gerçekleşir ise 4 numaralı LED yanacaktır, bu LED alev var demektir, eğer brülörün yanması gerçekleşmez ise 7 numaralı LED yanıp sönecektir, bu yanmanın gerçekleşmediğine işarettir. Kombiyi bu durumdan kurtarmak için ve yakma döngüsünü tekrar etmek için “A” butonuna kombiyi resetlemek üzere bir anlığına basın.

DİKKAT: Kombi bloke durumunu işaret etmeden önce otomatik olarak yanma döngüsünü üç kez kendisi tekrar eder.

Kullanım Suyu Sıcaklığının Ayarlanması ve Kapatılması : Kullanım suyunun sıcaklığını seçebilmek için “D” ile işaretli düğmeyi dereceyi artırmak için saat yönünde dereceyi düşürmek için saat yönüne aksi istikamette çevirin. Sıcaklık ayarında yapılan değişiklik ekranın 1 ile işaretli bölgesinde musluk resmi ile birlikte derhal okunacaktır. Kullanım suyunu tamamen kapatmak için “D” ile işaretli düğmeyi OFF yazılı bölgeye çevirin.

Kalorifer Tesisatındaki Suyun Sıcaklık Ayarının Yapılması : Isıtma sistemindeki suyun sıcaklığının ayarlanması için “C” ile işaretli düğmeyi dereceyi artırmak için saat yönüne doğru dereceyi düşürmek için saat yönünün ters istikametine doğru çeviriniz. Sıcaklık ayarında yapılan değişiklik ekranın 1 ile işaretli bölgesinde derhal okunacaktır. Isıtma tesisatının maksimum derecesi ayarlandıktan sonra ekranda ısıtma tesisatının o anki sıcaklığı görünecektir. Kalorifer devresini tamamen kapatmak için “C” ile işaretli düğmeyi OFF yazılı bölgeye çevirin. 6.2.5.3

Isıtma Tesisatındaki Basıncın Kontrolü : 1,5 ve 2 bar arasında muhafaza edilmesi gereken ısıtma sistemi basıncının periyodik olarak kontrol edilmesi önemli bir husustur. Güneş modelde (ekranı olan), 2 ile işaretli basınç göstergesi aracılığı ile basınç kumanda panelindeki ekrandan kombi ON pozisyonda olduğu zamanlarda görülebilir. Yıldızplus ve Yıldız modellerinde ise (düğmeli olanlar) söz konusu basınç değeri direkt olarak “D” ile işaretli manometreden okunur. Okunan basınç değerinin 1,5 bardan alçak olması durumunda doldurma musluğu yavaş bir şekilde açılarak  tesisat yeniden doldurulur ve gösterge arzu edilen değeri gösterdiği anda bu musluk kapatılır.

Kombinin Kapatılması :  Kombinin kapatılması Güneş modellerde “A” harfi ile işaretli tuşa iki saniyeden biraz daha uzun bir süre basarak, Yıldız ve Yıldız Plus kombilerde (düğmeli olan) “A” ile işaretli düğmeyi OFF pozisyonuna getirerek gerçekleştirilir. Bu şekilde donmaya karşı koruma sistemi aktif olarak bulunur ve bu sistem tesisata gönderilen suyun 5°C’nin altına inmesi durumunda devreye girer, bu da söz konusu suyun 12°C’ye çıkmasına kadar brülörün minimum güçte yanmasını sağlar, bu aşama sonrasında bir tur devir daim söz konusudur. (Pompa 180 saniye boyunca çalışır.) Cihazı tamamen faaliyet dışı bırakmak için elektrik bağlantısını kesmek gereklidir.

Bursa’da Baykan kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Uzman teknisyenlerimiz arızanın nedenini tespit ederek bir an önce çözüme kavuşturacaklardır.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

Baykan Mars Kombi Arıza ve Çözümleri

Doğalgaz Faturası Nasıl Düşer, Tasarruf Etmenin Yolları

Petek Arası Toz Temizliği

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara