Baykan Ay Kombi Kullanım Kılavuzu

Baykan Ay Kombi Kullanımı

A – OFF/RESET düğmesi ve YAZ KIŞ fonksiyonları ile Baca Temizleme fonksiyonu
B – Kullanım suyu sıcaklığının ayarlanması düğmesi
C – Kalorifer sıcaklığının ayar düğmesi
D – Manometre (basınç göstergesi)

1  – Güç Gerilim Ledi
2  – Alev olduğunu gösteren Led
3 – Çeşme suyu ve ısınma suyu derecelerinin ve anormal durumların görüldüğü ekran

Kombinin İlk Kez Yakılması : Kombiye elektrik verildikten “A” ile işaretli selektör OFF pozisyonunda iken 3 ile işaretli ekran üzerinde ( – – – ) belirecektir, bu kombide gerilim olduğu anlamına gelir.
“A” selektörünü çevirerek YAZ veya KIŞ modlarına geçilebilir. Eğer kombi KIŞ modunda ise sıcak suya ya da ısıtmaya her ihtiyaç duyulduğunda brülör otomatik olarak yanacaktır. Eğer YAZ modu seçili ise brülör sadece sıcak çeşme suyu ihtiyacı olduğunda yanacaktır.
Bir sıcak su musluğunu açınız, bu noktada kombi yanma moduna başlayacaktır. Eğer her şey doğru olarak gerçekleşir ise 1 nolu LED yanacaktır. Bunun anlamı alev var demektir, eğer brülör yanmaz ise 2 nolu bloke LED’i yanacaktır ve ekran üzerinde E harfi görünecektir. E harfini izleyen rakam ise meydana gelen hatanın tipini belirtecektir. Kombiyi bu durumdan kurtarmak için “A” selektörünü bir anlığına OFF/R pozisyonuna getirin ve daha sonra YAZ pozisyonuna tekrar getirin.
DİKKAT: Kombi bloke durumunu belirtmeden önce yanma döngüsünü otomatik olarak üç kez tekrar edecektir.

Kullanım Suyu Sıcaklığının Ayarlanması : Çeşme suyu sıcaklığının ayarlanması için “B” düğmesini dereceyi artırmak için saat yönüne doğru dereceyi azaltmak için saat yönünün aksi istikametinde çeviriniz, sıcaklıkta görülen değişiklik 3 rakamı ile işaretli ekranda derhal görünecektir, söz konusu sıcaklık yalnızca çeşme suyu ihtiyacı olduğu anda ekranda görünür. Yapılan ayarlama hem yaz hem de kış modunda çalışırken geçerli olacaktır.

Isıtma Tesisatındaki Suyun Sıcaklığının Ayarlanması : Isıtma tesisatındaki suyun sıcaklığının ayarlanmasında “C” harfi ile işaretli düğme saat yönüne doğru çevrilirse derece artacak saat yönünün tersi istikamete çevrilirse derece azalacaktır, sıcaklıkta gözlenen değişiklik 3 ile işaretli ekran üzerinde derhal gözlenebilir. Isıtma tesisatının maksimum derecesi seçildikten sonra ekranda ısıtma devresinin o anki sıcaklığı belirir, yapılan ayarlama elbette sadece kış modunda çalışırken geçerlidir.

Bursa’da Baykan kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Uzman teknisyenlerimiz arızanın nedenini tespit ederek bir an önce çözüme kavuşturacaklardır.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

Baykan Ay Kombi Arıza ve Çözümleri

Doğalgaz Faturası Nasıl Düşer, Tasarruf Etmenin Yolları

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır? Ne zaman Yapılır?

Petek Arası Toz Temizliği

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara