Baykan Ay Kombi Kullanım Kılavuzu

Baykan Ay Kombi Kullanımı

A – OFF/RESET düğmesi ve YAZ KIŞ fonksiyonları ile Baca Temizleme fonksiyonu
B – Kullanım suyu sıcaklığının ayarlanması düğmesi
C – Kalorifer sıcaklığının ayar düğmesi
D – Manometre (basınç göstergesi)

1  – Güç Gerilim Ledi
2  – Alev olduğunu gösteren Led
3 – Çeşme suyu ve ısınma suyu derecelerinin ve anormal durumların görüldüğü ekran

Kombinin İlk Kez Yakılması : Kombiye elektrik verildikten “A” ile işaretli selektör OFF pozisyonunda iken 3 ile işaretli ekran üzerinde ( – – – ) belirecektir, bu kombide gerilim olduğu anlamına gelir.
“A” selektörünü çevirerek YAZ veya KIŞ modlarına geçilebilir. Eğer kombi KIŞ modunda ise sıcak suya ya da ısıtmaya her ihtiyaç duyulduğunda brülör otomatik olarak yanacaktır. Eğer YAZ modu seçili ise brülör sadece sıcak çeşme suyu ihtiyacı olduğunda yanacaktır.
Bir sıcak su musluğunu açınız, bu noktada kombi yanma moduna başlayacaktır. Eğer her şey doğru olarak gerçekleşir ise 1 nolu LED yanacaktır. Bunun anlamı alev var demektir, eğer brülör yanmaz ise 2 nolu bloke LED’i yanacaktır ve ekran üzerinde E harfi görünecektir. E harfini izleyen rakam ise meydana gelen hatanın tipini belirtecektir. Kombiyi bu durumdan kurtarmak için “A” selektörünü bir anlığına OFF/R pozisyonuna getirin ve daha sonra YAZ pozisyonuna tekrar getirin.
DİKKAT: Kombi bloke durumunu belirtmeden önce yanma döngüsünü otomatik olarak üç kez tekrar edecektir.

Kullanım Suyu Sıcaklığının Ayarlanması : Çeşme suyu sıcaklığının ayarlanması için “B” düğmesini dereceyi artırmak için saat yönüne doğru dereceyi azaltmak için saat yönünün aksi istikametinde çeviriniz, sıcaklıkta görülen değişiklik 3 rakamı ile işaretli ekranda derhal görünecektir, söz konusu sıcaklık yalnızca çeşme suyu ihtiyacı olduğu anda ekranda görünür. Yapılan ayarlama hem yaz hem de kış modunda çalışırken geçerli olacaktır.

Isıtma Tesisatındaki Suyun Sıcaklığının Ayarlanması : Isıtma tesisatındaki suyun sıcaklığının ayarlanmasında “C” harfi ile işaretli düğme saat yönüne doğru çevrilirse derece artacak saat yönünün tersi istikamete çevrilirse derece azalacaktır, sıcaklıkta gözlenen değişiklik 3 ile işaretli ekran üzerinde derhal gözlenebilir. Isıtma tesisatının maksimum derecesi seçildikten sonra ekranda ısıtma devresinin o anki sıcaklığı belirir, yapılan ayarlama elbette sadece kış modunda çalışırken geçerlidir.

PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan teknik destek alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Baykan Ay Kombi Arıza ve Çözümleri

Doğalgaz Faturası Nasıl Düşer, Tasarruf Etmenin Yolları

Kombi Kaç Derecede Yanmalı

Petek Arası Toz Temizliği