Ariston Cares Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Ariston Cares x Kombi

Ariston Cares kombi arıza kodları ve çözümleri hakkındaki yazımızı siz Ariston kombi kullanıcıları için hazırladık.

Airiston kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Alarko kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Servis 0542 360 66 16

Ariston Cares 101 Arıza Kodu :  Aşırı ısınma sorunudur.
Su sıcaklığının yüksek olağandan çok yüksek olduğunu belirtir. Bu durumda önce kombinizin su basıncına bakın. Basınç düşük ise yükseltebilirsiniz. Basıncın normal olduğu durumda kombinizi resetlemelisiniz. Resetleme işlemini sonucunda sorun düzelmiyor ise bir kaç kez daha resetlemeyi deneyin. Resetleme sonrasında da düzelme olmuyor ise eğer servis çağırın.

Ariston Cares 103 104 105 106 107 108 Arıza Kodu : Sirkülasyon Sorunu
Kombi ekranında beliren bu hata kodları yetersiz dolaşım anlamına gelmektedir. Bu gibi durumlarda teknik açıdan öncelikle kombinizde su basıncını kontrol etmelisiniz. Basınç 1 bardan düşük durumda ise cihaza su basmanız gerekir. Ariston Cares  model kombinin sağ altındaki doldurma musluğunu sola çevirerek su basmalısınız. Su basma işleminin videosunu izlemek için tıklayınız. Su basma işlemi sonrasında düzelme olmaz ise ekranın sağındaki “RESET” butonuna basarak resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme işleminden sonra da sorunun devam ettiğini görüyorsanız eğer servis yardımı almalısınız. Bu gibi arıza durumlarının birden çok sebebi olabilmektedir. Filtre tıkalı olabilir, pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjör tıkanmış olabilir ya da tesisat tıkanmış olabilir.

Ariston Cares 305 306 307 Arıza Kodu  : Kart Hatası
Kombi anakartında sorun vardır. Bu gibi durumlarda cihaz çalışmayacaktır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir şey yoktur. Problemin tespiti ve çözümü için mutlaka servis çağırmalısınız. Kombi anakartı tamiri ya da değişim işlemi ile sorun çözümlenecektir.

Ariston Cares 501 Arızası :  Alev Yok
Kombinin ateşlemesinde sorun olduğunu ve ateşleme yapamadığını belirtir. Bu gibi durumlarda önce dairenizde gaz olduğundan ve Ariston Cares  model kombinize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gaz geldiğinden eminseniz eğer bu durumda cihazı resetlemelisiniz. Resetleme işlemini de birkaç kez tekrar etmelisiniz. Sonuç değişmiyorsa eğer; anakart, gaz valfi, iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilir. Servis çağırınız.

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara