Arçelik 8000 HŞ Şofben Arıza ve Çözümleri

Aşağıdaki bilgiler Arçelik 8000 HS Hermetik  şofbenler içindir. Diğer şofben modelleri için tıklayınız.

Arçelik Şofben çalışmıyor, suyu ısıtmıyor, arızalandı ise servis çağırmadan önce aşağıdaki kontrollerinizi yapınız. Kontroller sonrası şofbeni şalterinden kapatıp açınız.

  • Dairenizde elektrik olduğundan ve şofben şalterinin açık olduğundan ( fişinin takılı olduğundan ) emin olunuz.
  • Dairenizde gaz olduğundan emin olunuz. Kontrol için ocağınızı yakarak kontrol ediniz.
  • Şofben gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olunuz.
  • Bacasının yerinden çıkmadığından ve boru ağzını tıkayan poşet, kuş, yaprak vs. olmadığından emin olunuz.

Arçelik şofbeniniz A veya E ile başlayan hata kodu veriyorsa kontroller ve resetleme sonrasında düzelme olmaz ise servis çağırınız.

Bursa’da Arçelik şofben arızalarının tamiri için Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM’i tercih edebilirsiniz. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68
Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis

Arçelik Şofben A01 Hatası : Ateşleme Arızası

Çok sık yaşanan arıza durumlarından biridir. Brülörde yanma olmadığı için şofben arızaya geçer. Bu durumda ilk yapmanız gereken şofbene gaz geliyor mu gelmiyor mu emin olmaktır. Şofben gaz giriş vanasını kontrol ediniz, açık değil ise açınız. Dairenizde gaz olduğundan emin olmak için ocağınızı yakarak kontrol ediniz. Şofbene gaz geliyor ise,  resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Resetleme işlemi sonrası arıza durumunda düzelme olmaz ise resetleme işlemini bir iki kez daha deneyebilirsiniz. Sorun hala devam ediyor ise; anakart, gaz valfi veya iyonizasyon /ateşleme elektrodu arızası sorunu söz konusu olabilir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Arçelik Şofben A03 Hatası : Aşırı Isınma Arızası

Şofben içerisindeki su sıcaklığının yükseldiğini ve bu sebeple limit termostatın açıldığını belirtir. Limit termostat aşırı sıcaklık sebebi ile şofbeni bloke eder ve bu durumda cihaz çalışmaz. Su musluklarınızdan çok az akıyor ise, su sayaç vanalarının tam açık olduğundan emin olunuz. Musluk ağızlarındaki ve ara musluklardaki filtrelerin temiz olduğundan emin olunuz. Musluklardan akan su normal debide ise şofbeni resetleyiniz. Resetleme işlemi de işe yaramadı ise cihazın; ana eşanjöründe tıkanma-kireçlenme, emniyet sensörlerinde arıza, gaz valfinde ayarsızlık, anakartında arıza olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Arçelik Şofben E03 Hatası : Prosestad Arızası

Baca hava prosestatının arızalı olabileceğini, kopmuş olabileceğini veya ana kartın fan beslemesi yapamadığını yani arızalı olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda şofben çalışmaz. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Arçelik Şofben E06 Hatası : Çıkış Suyu Sensör Arızası

Sıcak su sensör arızası olarak da adlandırabiliriz. Bu arıza durumunda teknik açıdan kullanıcının yapması gereken bir işlem bulunmaz. Sıcak su sensörü arızalandığında, sensör kablolarında kopukluk-kısa devre olduğunda veya sensör borularında terleme yani nemlenme olduğunda sorun yaşanabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Arçelik Şofben E26 Hatası : Kullanım Suyu Aşırı Isınıyor

Şofben kullanım suyu sıcaklığının olması gerekenden yüksek olduğunu bildiren hata kodudur. Su musluklarınızdan çok az akıyor ise, su sayaç vanalarının tam açık olduğundan emin olunuz. Musluk ağızlarındaki ve ara musluklardaki filtrelerin temiz olduğundan emin olunuz. Musluklardan akan su normal debide ise şofbeni resetleyiniz. Resetleme işlemi de işe yaramadı ise cihazın; ana eşanjöründe tıkanma-kireçlenme, ısı sensörlerinde arıza, gaz valfinde ayarsızlık, anakartında arıza olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Arçelik Şofben E35 Hatası : Alev Oluşum Arızası

Brülörde yanma olmadığı için şofben arızaya geçer. Bu durumda ilk yapmanız gereken şofbene gaz geliyor mu gelmiyor mu emin olmaktır. Şofben gaz giriş vanasını kontrol ediniz, açık değil ise açınız. Dairenizde gaz olduğundan emin olmak için ocağınızı yakarak kontrol ediniz. Şofbene gaz geliyor ise,  resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Resetleme işlemi sonrası arıza durumunda düzelme olmaz ise resetleme işlemini bir iki kez daha deneyebilirsiniz. Sorun hala devam ediyor ise; anakart, gaz valfi veya iyonizasyon /ateşleme elektrodu arızası sorunu söz konusu olabilir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

PETEM Şofben Servisi ARA
0542 360 66 16
0850 562 66 16

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara