Alarko Süper Comfort Arıza Kodları ve Çözümleri

Alarko Süper Comfort kombi arıza, Alarko Süper Comfort kombi ateşlemiyor, Alarko Süper Comfort kombi ateşlemiyor ne yapmalıyım. Alarko Süper Comfort kombi servis çağırmadan önce yapılacaklar.

01 Arıza Kodu : Ateşleme Gerçekleşmiyor

Ateşleme sisteminde sorun olduğunu belirten bu arıza durumunda kullanıcı olarak öncelikle dairenizde gaz olup olmadığını kontrol ederek kombinize gaz geldiğinden emin olunuz. Ateşleme sistemi bu sebeple çalışmıyor olabilir. Gaz vanaları açıksa ve kombiye gaz geliyorsa eğer, kombiyi resetleyin. Sorun devam ediyorsa, Anakartın, iyonizasyon ateşleme elektrodunun veya gaz valfinin arızalı olması sebebi ile bu sorun yaşanıyor olabilir. Bu gibi durumlarda sorunu yerinde görmek, tespit etmek gerekir. Müdahale için mutlaka servisi arayın.

02 Arıza Kodu :  Aşırı Isınma Uyarısı

Tesisat su sıcaklığının 95°C üzerinde olduğunu belirtir. Yani emniyet termostatı devrededir ve cihaz koruma altındadır. Kombi altındaki tesisat vanalarını kontrol ederek vanalar kapalı durumda ise mutlaka açın. Kombi eğer kış konumunda ise kalorifer peteklerinin vanalarını kontrol edin, kapalı ise mutlaka açın. Buna rağmen sorun yaşanıyor ise ekranın hemen solunda yer alan “reset” düğmesine basın.Vanalar açık olmasına karşın sorun devam ediyorsa eğer servisi arayarak yardım almalısınız. Bu sorunda birçok sebep olabilir. Arıza yerinde görülür ise net tespit yapılır ve sorun uzmanı tarafından çözümlenir.

03 Arıza Kodu :  Baca emniyet termostatı arızalı

Baca emniyeti sensöründe sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu durumda sensör bağlantılarında sorun olabilir, baca çekmiyor ya da tıkalı olabilir. Bu sorunda kullanıcı olarak cihazınıza müdahale etmeyin. Arıza tespiti ve onarımı için mutlaka servis yardımı alın.

04 Arıza Kodu :  Su Basıncı Düşük

Kombi kalorifer sisteminde su basıncının olması gerekenden düşük olduğunu bildiren koddur. Sisteme su doldurduğunuzda sorun büyük ihtimal ile çözülecektir. Kombinin altında bulunan su doldurma musluğu ile basıncı 1,5 e kadar yükseltin. Su doldurma işlemininden sonra doldurma musluğunu kapatmayı unutmayın. Arıza durumu devam ederse eğer kombiye reset atın. Yine düzelme olmaz ise, kombi sondasında arıza olabilir.  Servis çağırınız

05 Arıza Kodu : Isıtma NTC Hatası

Kalorifer sistemi sensöründe problem olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu gibi arıza durumlarında teknik açıdan yapılması gereken en önemli şey servisi aramak ve yardım almaktır. Sensörün arızalı olması, sensör borularında nemlenme olması ya da sensör bağlantılarında problem olması sebebi ile bu arıza durumu yaşanır. Arıza teşhisi yapılarak sorun uzmanı tarafından kısa sürede çözümlenir.

06 Arıza Kodu :  Kullanım Suyu NTC Hatası

Kombide sıcak su sisteminde çalışan sensörde sorun olabileceğini belirten bir hata kodudur. Bu arıza durumunda sensörde problem olabilir, sensör borularında nemlenme, sensör bağlantılarında sorun olabilir. Resetleme sonucunda arıza duruunda düzelme olmazsa eğer arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

07 Arıza Kodu :  Baca Süpürme

Kombinin baca süpürme işlemi yaptığını belirten koddur. Bir süre beklemeniz gerekir. Bekleme sonucunda düzelme olmazsa eğer servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

08 Arıza Kodu :  Don Koruması

Kombi ısıtma devresinde don korumasının aktif olduğunu belirten koddur. Kombiye müdahale etmeden beklemelisiniz. Uzun süre beklemenize rağmen arıza durumunda düzelme olmazsa eğer servis çağırmanızı tavsiye ederiz. Kombi Anakartında veya sensörlerde arıza meydana gelmiş olabilir.

09 Arıza Kodu :  Don Koruması

Kullanım suyu devresinde don korumasının aktif olduğunu belirten koddur. Kombiye müdahale etmeden beklemelisiniz. Uzun süre beklemenize rağmen arıza durumunda düzelme olmazsa eğer servis çağırmanızı tavsiye ederiz. Kombi Anakartında veya sensörlerde arıza meydana gelmiş olabilir.

12 Arıza Kodu : Boyler Sensör Hatası

Boyler sensörün arızalı olması, sensör kablolarında kopma-kısa devre olması, sensör borularında nem olması sebebi ile yaşanır. Bu sorunda cihaza müdahalede bulunmaksızın mutlaka uzman yardımı almalısınız.

13 Arıza Kodu : Boyler Don Koruması

Kullanım suyu devresinde boyler don korumasının aktif olduğunu belirten koddur. Kombiye müdahale etmeden beklemelisiniz. Uzun süre beklemenize rağmen arıza durumunda düzelme olmazsa eğer servis çağırmanızı tavsiye ederiz. Kombi Anakartında veya sensörlerde arıza meydana gelmiş olabilir.

14 Arıza Kodu :  Fark basınç anahtarı sorunu.

Fark basınç anahtarı ile alakalı arıza durumudur. Arıza durumunda cihazınıza müdahale etmeyin. Teşhis yapılarak sorunun çözümlenmesi adına mutlaka uzman yardımı alın

22 Arıza Kodu :  Parametre ayarları gerekiyor.

Parametre ayarlanması gerektiği zaman ekranda bu hata kodu belirir. Arıza durumuna müdahale etmeden mutlaka uzman yardımı almalısınız.

28 Arıza Kodu :  Legionella koruma işlevi.

Bir süre kadar bekleyin. Sorun düzelecektir. Düzelme olmaz ise servisi arayabilirsiniz.

31 Arıza Kodu :  Uzaktan kontrol uygun değil.

Uzaktan kumanda paneli ile alakalı bir sorun olabileceğini belirtir. Uzaktan kumanda paneli bağlantılarında veya elektronik kartta sorun olabilir. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi adına mutlaka uzman yardımı alın.

Kombi Resetleme Nasıl Yapılır

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara