Alarko Serena Kombi Kullanım Kılavuzu

Alarko Serena kombi nasıl çalışır, Alarko Serena kombi nasıl yakılır, Alarko Serena kombi nasıl kapatılır, Alarko Serena kombi kullanımı, Serena kombi nasıl kullanılır aşağıdaki bilgilerden öğrenebilirsiniz.

Bursa’da Alarko kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Uzman teknisyenlerimiz arıza durumunun net teşhisini yaparak, bir an önce çözüme kavuşturacaklardır.

PETEM Kombi Servisi
☎ 0545 360 66 16
☎ 0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Alarko Serena Kombi Arıza Kodları ve çözümleri için tıklayınız.

Alarko Serena Kumanda Paneli
1. Açma/kapama düğmesi
2. Isıtma tesisatı sıcaklığı ayar düğmesi
3. Kullanım suyu sıcaklığı ayar düğmesi
4. Kullanım suyu sıcaklığı gösterge düğmesi (5 sn. basılı tutulduğunda kullanım suyunu, 1 kere basınca dış hava sensörü* bağlı ise dış hava sıcaklığını gösterir)
5. Servis düğmesi
6. Yaz, kış veya yaz/kış konumu seçme düğmesi
7. Harici kablolama için klemens
8. Sıcaklık, hata kodu ve çalışma durumu LCD gösterge ekranı

Alarko Serena Kombinin Çalıştırılması

  • Kombinin altındaki gaz vanasını açın.
  • AÇMA/KAPAMA (ON/OFF) konum anahtarını (1) ON konumuna getirerek kombiyi açın (bkz. “Kumanda Paneli”)
  • Kombi otomatik olarak yanacaktır (KIŞ modu seçili ve oda termostatı bağlı halde)
  • 8 no’lu göstergede yanıp sönen bir numara olup olmadığını kontrol edin (bkz. hata kodları). 8 numaralı göstergede H2O görünüyorsa bu, kombinin içinde su yetersiz demektir. Bu durumda, sistemi, Montaj ve Kullanım Kılavuzu’ndaki, “sistemin su ile doldurulması” bölümünde anlatıldığı şekilde doldurun.
  • “YAZ” Konumu Kombinin çalışmasını “YAZ” moduna getirmek için 6 numaralı düğmeye basın (Şekil 1). Kombi sadece kullanım sıcak suyu sistemi için çalışacaktır. Kombinin “YAZ” mod ayarı kumanda panelinde sürekli yanan sembolü ile gösterilir.Otomatik ateşleme sistemi kullanım sıcak suyu için her talep olduğunda brülörü yakacaktır. Bu durumda kumanda panelindeki gösterge ışığı yanıp sönecektir.
  • “KIŞ” Konumu Kombiyi “KIŞ” konumunda açmak için 6 no’lu düğmeye basın (bkz şekil 1). Kombi sadece ısıtma sistemi için çalışacaktır. Kombinin “KIŞ” konumu ayarı kombinin kumanda panelinin ekranında sembolünün yanması ile gösterilecektir. Oda termostatı kullanılıyorsa sembolü sürekli yanacak, kullanılmıyorsa yanıp sönecektir.Otomatik ateşleme sistemi her ısıtma talebinde brülörü yakacaktır. Oda termostatı kullanılıyorsa sembolü yanıp söner duruma geçecektir. Oda termostatı kullanılmıyorsa sembolü yanıp söner durumda kalmaya devam edecektir.“YAZ-KIŞ” Konumu Kombiyi “YAZ – KIŞ” konumunda açmak için 6 no’lu düğmeye basın (bkz şekil 1). Kombi hem ısıtma hem de kullanım suyu sistemi için çalışacaktır. Kombinin “YAZ – KIŞ” konumu ayarı kombinin kumanda panelinin ekranında sembollerinin yanması ile gösterilecektir. Oda termostatı kullanılıyorsa sembolü sürekli yanacak, kullanılmıyorsa yanıp sönecektir. sembolü sürekli yanacak-tır.Otomatik ateşleme sistemi her kullanım sıcak suyu veya ısıtma talebinde brü-lörü yakacaktır. Kullanım sıcak suyu modunun çalışması kumanda panelinde yanıp sönen sembolü ile gösterilecektir. Isıtma modunun çalışması sembolünün durumu ile gösterilir. Oda termostatı kullanılıyorsa sembolü yanıp söner duruma geçecektir. Oda termostatı kullanılmıyorsa sembolü yanıp söner durumda kalmaya devam edecektir.Isıtma Sıcaklığının Ayarlanması Isıtma sıcaklığı 2 no’lu düğme ile ayarlanır (Şekil 1).●Düğmeyi saat yönünün tersine döndürmek sıcaklığı düşürür.●Düğmeyi saat yönünde döndürmek sıcaklığı artırır.●Merkezi ısıtma sıcaklık ayarları aralığı minimum 30°C ile maksimum 80°C arasında veya düşük sıcaklıkta çalışma durumunda (örneğin yerden ısıtma sisteminde), minimum 25°C ile maksimum 40°C arasında değişir.

Kullanım Sıcak Suyunun Ayarlanması Kullanım suyu sıcaklığı 3 no’lu düğme ile ayarlanır (Şekil 1)●Düğmeyi saat yönünün tersine döndürmek sıcaklığı düşürür.●Düğmeyi saat yönünde döndür-mek sıcaklığı artırır.●Kullanım sıcak suyu için sıcaklık ayarları aralığı minimum 35°C ile maksimum 60°C arasında değişir.

Alarko Serena Sisteme Su Eklemek Isıtma devresinde su basıncı kombinin çalıştığı tüm süre boyunca kontrol edil-melidir. Kombinin alt kısımlarında yer alan M basınç göstergesindeki (Şekil 2) değer 1 bar’dan az olmamalıdır.Eğer kombide yeterli su yoksa kumanda panelindeki H2O kodu yanıp sönecektir (Şekil 1-8 nolu LCD paneli). Su basıncını çalışma için gerekli basınç seviyesine getirmek için, harici su doldurma musluğu R’yi açın (Şekil 2) ve sistem basıncının 1-1,5 bar aralığına ulaştığını ve H2O kodunun yandığını kontrol etmek için M basınç göstergesini kullanın (Şekil 2) .İşlem tamamlandığında doldurma vanasını kapatın.

PETEM olarak, yaygın servis ağımız ve uzman teknisyenlerimiz ile kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Uygun fiyatlı, güvenilir ve garantili servis için bizi arayabilir. WhatsApp hattımızdan teknik destek alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara