Alarko Kombi Çok Yakıyor, Çözüm

Alarko kombi çok yakıyor, kombi neden çok yakar. Alarko kombi ne kadar yakar, Alarko kombi nasıl az yakar, Alarko kombi yakıt tüketimi nasıldır sorularının cevaplarını sizler için hazırladık.

alarko kombi çok yakıyor, alarko kombi nasıl az yakar

Herşeyden önce şunu belirtelim, Şu marka kombi az yakıyor bu marka kombi çok yakıyor diye bir şey yoktur. Kombilerin markasına göre gaz tüketimleri arasındaki fark % 1 – 2 yi geçmez hemen hemen aynı yakarlar. Sadece yoğuşmalı kombiler klasik hermetik kombilere göre yaklaşık olarak %5 – 7 kadar daha az yakarlar.

Alarko kombinizin eskiye oranla çok daha fazla gaz tüketmeye başladığını hissediyorsanız, kombinizin ve/veya peteklerinizin bakım zamanı gelmiş de geçiyor demektir. Kombinizin eskiye oranla daha fazla gaz tüketmesinin başlıca nedenleri; Modülasyon ayarı bozulmuş kombi gaz valfi, aşırı kirlenmiş  yanma odası, aşırı kireçlenmiş eşanjör, aşırı paslanma ve çamurlaşma oluşmuş kalorifer petekleridir.

Konusunda uzman servislere, kombi ve petek bakımı yaptırdığınızda, kombi tekrar optimum verimde gaz tüketmeye başlayacaktır.

PETEM olarak Kombi servis hizmeti vermekteyiz, bizi arayabilirsiniz. Her türlü kombi arızası ve sorunlarınızda whatsapp hattımızdan ücretsiz teknik destek alabilirsiniz.

Doğalgaz Faturası Nasıl Düşer, Tasarruf Etmenin Yolları

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır? Ne zaman Yapılır?

Kombi Kaç Derecede Yanmalı

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.