Airfel Kombi Suyu Isıtıp Soğutuyor, Nedenleri

Airfel kombi bir sıcak bir soğuk su veriyor, Airfel kombi banyo suyu ısınıp soğuyor, Airfel Kombi sıcak su ısınıp soğuyor, Airfel kombi sıcak su dalgalanması, Airfel kombi suyu ısıtıp soğutuyor şikayetlerinin nedenleri ve çözümü hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Kombi sıcak su ısınıp soğuyor

Bursa’da Airfel kombi arızalarının tamiri için bizi tercih edebilirsiniz. Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

 

airfel kombi servis

Airfel kombi bir sıcak bir soğuk su veriyor probleminin pek çok farlı nedeni olabilmektedir. Servis çağırmadan önce kullanıcı olarak bilmeniz ve kontrol etmeniz gerekenlerden başlayalım öncelikle. Su tüm sıcak su musluklarından bir sıcak bir soğuk mu akıyor? Nadiren de olsa eğer musluğunuz aç kapa musluk ise sıcak soğuk su dalgalanması yaratabilir. Sıcak su akan musluklarınızı kontrol ediniz. Sırayla hepsini aynı ayarda açarak ısı dalgalanması olup olmadığını kontrol ediniz. Sadece bir muslukta bu problem meydana geliyorsa musluk arızalı olabilir. Ayrıca sıcak su musluğunu kullanım esnasında çok sık açıp kapatıyorsanız, her açıp kapattığınızda kombi alev modülasyonunu ayarlayana kadar belli bir ısı dalgalanması olabilir. 

Servis gerektiren diğer durumlar da ise; 

  • Kombide gaz valfi alev modülasyon problemi,
  • 3 yollu vana arızası,
  • Isı sensörlerinde temazsızlık veya arıza,
  • Sıcak su eşanjörünün aşırı kireçlenmesi,
  • Baca sensörünün kısa süreli açık/kapalı devre  göstermesi
  • hidrofor sistemi var ise durma ve kalkma aralıkları geniş seçilen veya sisteme uygun takılmamış hidroforlar da bu probleme neden olabilir.

Problemin net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz. PETEM olarak Airfel kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilir, ayrıntılı teknik bilgi ve destek alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın