Airfel Kombi HP Arızası ve Çözüm Yolları

airfel kombi hp arızası

Airfel Kombi HP arızası nasıl giderilir. Airfel kombilerde ekranda HP Hata kodu var ise, arızanın meydana gelme nedenine  kısaca yüksek su basıncı sorunu diyebiliriz. kalorfer satındaki su basıncının olması gereken değerin üzerinde olduğunu bildirir. Kalorifer tesisatı basıncı ideal seviyesi 1 ila 2 bar aralığındadır.

Airfel Kombi Hp Arızası Nasıl Düzelir

  • Kalorifer tesisatı basıncı 1 ila 2 bar arasına düşürmek gerekir. Tesisat basıncını düşürmek için herhangi bir kalorifer peteğinin hava alma yerinden hava alır gibi basınç 1,5 bara düşene kadar su alınız.

Eğer süreli basınç yükselmesi, sonrasında ise su eksilerek tekrar su doldurmak zorunda kalıyorsanız, kombinizin bakıma ihtiyacı var demektir. Konusunda uzman servislere bakım yaptırmalısınız.

Tesisat basıncı 2.5 barın üzerinde değilse veya basıncı 1,5 bara düşürmenize rağmen airfel kombi HP arızası durumunda düzelme olmuyorsa kombiyi resetlemeyi deneyiniz. Yine de düzelmiyorsa Basınç sensörünün arızalı olması, sensörde nemlenme olması, sensör bağlantılarında problem olması sebebi veya anakartta problem olabilir. Servis çağırınız. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

PETEM Teknik Servis
0542 360 66 16
0850 562 66 16

Airfel Kombi Resetleme

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya Whatsapp hattımızdan danışabilirsiniz.