Airfel Ecofel Kombi Kullanım Kılavuzu

Airfel ecofel kombi nasıl kullanılır, Airfel ecofel kombi kullanım kılavuzu

PETEM Kombi Servisi Bursa
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

1 Termometre / Manometre
Sıcak su ayarı/iptal/atık gaz emisyon değerlerinin ölçüm fonksiyonu
3 Kullanım suyu çalışma LED i (yeşil)
4 Arıza LED i (kırmızı)
5 Kalorifer sistemi çalışma LED i (yeşil)7 numaralı düğmeKalorifer sıcaklık ayar / yaz konumu / OFF / Reset düğmesi

Ecofel Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma :
Airfel Ecofel Kombi Kullanımı sırasında 6 numaralı petek simgesi olan düğmeyi “petek üzerine / işareti olan konum” a getirdiğinizde petek konumu kapanır. Kombi direk yaz konumuna geçer. Yaz konumunda kombi yalnızca sıcak su verir. Sıcak su ayarı yapmak için 2 numaralı musluk simgeli düğmeyi sağa çevirmelisiniz. Bu şekilde sıcak su ayarı yapmış olursunuz. 3 numarası ile gösterdiğimiz kullanım suyu çalışma LED i (yeşil LED) yanacaktır. Kullanım suyu talebi olursa eğer LED yanıp sönecektir. Kullanım suyu sıcaklık derecesi 35°C ile 55°C arası olmaktadır.

Ecofel Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma : 
6 numaralı petek simgeli düğmeyi sağa doğru çevirdiğinizde petek konumuna geçmiş ve petek sıcaklık ayarı yapmış olursunuz. Bu durumda 5 numarası ile gösterdiğimiz petek simgeli LED yanar. Kaloriferler ısınmaya geçtiği zaman da LED yanıp söner.

Kalorifer sıcaklık ayarını termomanometreden görüntüleyebilirsiniz. Kalorifer suyu sıcaklık derecesi; 35°C ile 80°C arasında olmaktadır.

NOT : Airfel Ecofel Kombi Kullanımı sırasında 1 numarası ile gösterdiğimiz termometre / manometreyi ara sıra kontrol etmelisiniz. Kalorifer tesisat basıncı 1 ile 2 bar arasında olmalıdır. 1 barın altında olursa basınç düşük demektir. Bu durumda kombiye su basmalısınız. 2,5-3 barın üstü olursa yüksek basınç demektir. Bu durumda kombinize en yakın peteğin havasını alarak basıncı düşürmelisiniz.

Kombiyi Açıp Kapatınca Az mı Yakar Çok mu Yakar?

Doğalgaz Faturası Nasıl Düşer, Tasarruf Etmenin Yolları

Bir cevap yazın

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara